Maltepe Sauna Hamam Faydaları

Haberler / Blog

Maltepe Sauna Hamam Faydaları
Maltepe Sauna Hamam Faydaları

Maltepe Sauna

Maltepe Sauna Hamam

- Toksinleri Temizler

Dengeli ve düzenli olarak uygulanan ısı işlemi, vücudun terlemesine ve kanda yer alan ısının deri yüzeyine çıkmasına yardım eder. Dolayısıyla yapılan sauna faaliyetleri, vücudun içerisinde bulunan toksinlerin deri ve ciltten dışarı atılmasını sağlayarak derinlemesine bir temizlik imkanı tanır.

-Uykunuzu Düzenli Hale Getirir

Derin ve sağlıklı uyku için saunaya gitmek, her zaman için faydalı olacaktır. Vücudunuza rahatlatıcı bir etki sunan sauna sayesinde, gece boyunca daha kesintisiz ve kaliteli bir uyku süreci geçirmek mümkündür.

- Stresi Azaltır

Günümüzde sıklıkla yapılan tıbbi araştırmalar, saunanın stres üzerinde etkileyici bir işleve sahip olduğunu belirtir. Sauna esnasında vücut üzerindeki kaslarda ve sinirlerde gevşeme sağlandığı için streste doğrudan azalma eğilimi gösterir.

Sauna Çeşitleri

Fin Saunası: Sosyal faaliyet amaçlı tercih edilen Fin Saunası, sağlıklı yaşam adına da uygulanabilir.

Ozon Saunası: Kullanımı her geçen gün artış gösteren Ozon Saunası, kas esnekliği açısından oldukça faydalıdır. Hasarlı kasların onarımını sağlamakla birlikte akciğer, kolon ve böbrek gibi organlardaki toksinleri de gidermeye destek olur. 20 dakikalık seanslar halinde uygulanması yeterlidir.

Rus Saunası: Rus Saunası ise geniş odalar içerisinde gerçekleştirilir. Rusya’da yetişmiş ağaçların yaprakları, uygulama esnasında vücuda vurulur. Öncelikle vücut dövülerek terlemesi ve gevşemesi sağlanır. Ardından da bu yapraklar ile temizlenme işlemine gidilir.