Relax Masaj

Hizmetlerimiz

Relax Masaj

Rahatlama (relax) masajı nedir?

Bir rahatlama masajı tam olarak adının ima ettiği şeydir: kesinlikle dinlenme ve rahatlama amaçlı bir masaj. Bu masaj tekniği terapötik etkiler veya kronik ağrı veya rahatsızlık ile başa çıkmak için tasarlanmamıştır. Bu masaj aslında pürüzsüz, kayma vuruşları kullanan nazik bir İsveç masajı ile aynıdır. Birincil amaç rahatlamanıza yardımcı olmaktır ve masaj terapisti muhtemelen daha yavaş bir hızda hareket edecek ve hafif basınç kullanacaktır.

Masaj uygulamalarının çoğu, diğer şeylerin yanı sıra, sizi rahatlatacaktır. Rahatlama masajı ile rahatlamak tek amaçtır. Bu nedenle, sahip olabileceğiniz en eksiksiz ve hoşgörülü masajlardan biridir. Tanımlar değişiklik gösterir, ancak İngiltere’de rahatlama masajı genellikle yumuşak müzik, yumuşak aydınlatma ve aromaterapi masajı yağlarını içeren tam vücut tedavisidir. Uzun vuruşlar, cilt ve kasların hafifçe yoğurulması ve yuvarlanması ve belki de yan yana biraz ritmik sallanma gibi her türlü tekniği kullanacak uzun, lüks bir masajınız olacak. Pasif bir tedavidir. Örneğin, Tayland masajı gibi muhtemelen yoga benzeri pozisyonlara gerilmeyecek veya manevra yapmayacaksınız

Rahatlama masajı ne işe yarar?

İyi bir rahatlama masajı, kaslarınızdaki stresi ve gerginliği giderir ve sizi bir iyilik hissi ile sızmaya bırakır. Masajın genel faydaları nedeniyle bunu başarır: dolaşımınızı iyileştirir, böylece organlarınız ve cildiniz daha fazla oksijen alır; sıvıyı lenfatik sisteminizden geçirir. Gevşeme masajı vücudunuzu yiyeceklerini sindirmeye ve toksinlerinden kurtulmaya teşvik eder. Daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır. Bir masaj ayrıca herhangi bir kasın düğümlenmesine yardımcı olur, ağrıları ve burkulmaları yatıştırır ve cildi küçük aşınmaları iyileştirmeye teşvik eder.

Birini rahatlatmak için ovalamak veya kucaklamak doğal bir içgüdüdür; bir rahatlama masajı bu içgüdüyü alır ve onunla birlikte çalışır ya da onunla ‘kıvrılır’.